Новини

  Андріївські вечорниці

       Серед  зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня,  у переддень якого молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи усілякі забави та гуляння.

           Саме таке свято відбулося у нашій школі 12 грудня.Учні 5-го (класний керівник Буга О.В.) та 7-го(класний керівник Гуцалова С.А,)  класів провели відкритий виховний захід «Вечорниці на Андрія». Участь у дійстві також взяли учні 6 класу та батьки.

  Прийняла вечорниці дбайлива господиня. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони взялися до приготування та випікання головного атрибуту свята - калити, символу Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керувала досвідчена господиня.

  Особливо цікавим дійством для всіх присутніх було ворожіння. Спочатку дівчата місили тісто на балабушки, носячи воду в роті. Також дівчата ворожили на хлопців за допомогою миски з водою та свічки.

  Через деякий час в оселю прийшли хлопці, вони попросили калачі з маком, пироги, та вареники. Жартами була пересипана мова парубків. Веселими переспівами, іграми, хватанням калити та танцями продовжились вечорниці.


  Багато гарних українських пісень пролунало на святі. Хлопцям смакувала калита, а дівчата показали себе справжніми господинями. Усім до вподоби прийшлися калита та пиріжки, якими щедро пригощали присутніх.

   

     13.12.2016 | Aдмін

  Вернутись назад